O NAS

Tradycyjna Zagroda Rolna - Skansen Ochaby

Największe na terenie Śląska Cieszyńskiego muzeum zabytków pochodzących z gospodarstw domowych, rolnych i rybackich, znajdujące się w miejscowości Ochaby. Powstało z inicjatywy Macieja i Urszuli Bieniek, którzy dali początek temu szczególnemu miejscu w maju 2014 roku.

Obiekt zbudowano na zasadzie dawnej zagrody rolnej, na którą składa się: stajnia, wozownia, stodoła, wiata, wiatrak i chata. Turyści zastaną tu skupisko eksponatów począwszy od zabytków związanych z życiem codziennym i pracą na roli, poprzez zabytki związane z rzadko spotykanymi zawodami, a na przedmiotach pochodzących z epoki PRL-u kończąc. Muzeum przypadnie do gustu również miłośnikom motoryzacji – tu będą mogli podziwiać wybrane modele zabytkowych samochodów.

Właściciele Skansenu są jednocześnie pomysłodawcami corocznej imprezy: Powrót do tradycji. Wydarzenie to prezentuje dawne zwyczaje i obrzędy Śląska Cieszyńskiego. Tematy przewodnie są za każdym razem inne. Na długiej liście odnotowano już skubanie pierza, deptanie kapusty, pieczenie chleba i mnóstwo innych. Główne role odgrywają aktorzy – mieszkańcy wsi.

Godziny otwarcia*:
Wt - So 10:00-16:00
Nd - 14:00 - 16:00

Pozostałe godziny oraz grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu.

Wstęp BEZPŁATNY.

Adres: Ochaby Wielkie, ul. Rodzinna 11 - wjazd od ul. Baranowickiej lub Rodzinnej
Parking na posesji.

ZAPRASZAMY.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza